Menu Close

Blogi

Eemaldatavad peeglid

Kõik inimesed ju teavad, et peeglid on kaalulangetuses väga vajalikud asjad. Paraku, nagu Universumile sageli kombeks, võivad nad olla vajalikud hoopis muul otstarbel, kui meie eeldame.

Ma olen oma loomult väga rahumeelne inimene ja ise reeglina konfliktidesse ei satu. Kui keegi üritabki minuga tüli alustada, siis hakkan tavaliselt naerma ja kõnnin minema. Ma ei soovi oma aega ega energiat tülide  peale raisata.

Küll aga ajab mind väga tigedaks see, kui minu juuresolekul  solvatakse mulle lähedasi ja kalleid inimesi. Sellised mõtteavaldused ei pruugi alati hästi lõppeda.

Tundub, et kõige lihtsam ongi solvata inimesi just kehakaalu teemal, sest ka täiesti normkaalus olevad naised lähevad enamasti väga elevile, kui keegi kaalunumbrist juttu teeb. Ma ei hakka hetkel rääkima sellest, kuidas ja miks ülekaal tekib, sest see on juba teine teema. Minu arvates on inimese kehakaal tema enda asi ja täpne kaalunumber ei kuulu võõrastega arutamisele. Veel vähem tohiks inimest tema kaalu pärast naerualuseks teha. Aga see tundub mõnes seltskonnas olevat vägagi tavaline tegevus, mida sageli ka naerukoor  kenasti toetab, sest kõik teised ju naeravad ja siis peab kindlasti kaasa naerma!

Sageli juhtub see kusagil suure seltskonnaga sünnipäeval ja enamasti peale viiendat pitsi. Siis, kui esimene tantsuplokk on läbi saanud ja inimesed, kes tantsupaaride vahel trügida ei tahtnud, saavad võimaluse tualeti poole kõndida. Ma olen oma elus paaril sünnipäeval näinud, kuidas  koheselt ilmub välja mõni „kõvem tegija“, kes kõvahäälselt  ja sageli ebatsensuursete sõnadega mööduvate naiste figuure asub kommenteerima. Enamasti on tegemist tugevalt ülekaalulise „tegijaga“, sest ma pole iialgi kuulnud selliseid kommentaare  füüsiliselt heas vormis härrasmeestelt, kes muidu minu igapäevaellu kuuluvad!

Vot siin tulevadki mängu peeglid. Sageli on suurteks üritusteks väljarenditavad ruumid oma nooruse juba ammu selja taha jätnud ja seal on palju vanemaid esemeid.  Näiteks kahe naela otsas rippuvad peeglid, mida on kerge eemaldada ja naisel kerge tassida. Olen neid ise lausa kahel korral pidanud tassima!

Nüüd tuleb peegel tassida saali, asetada kommenteerija ette või kõrvale seisma ja sama kõvahäälselt teatada, et oleks viimane aeg omaenda figuurigi lähemalt silmitseda, mida eeldatavasti kaua aega pole tehtud !!

Siis võib sama kõvahäälselt juhtida tähelepanu tegelase igalt poolt rippuvale rasvale ja võdistada jutu saatel natuke ka kaaslase lõualotti. Pärast seda saab peegli rahulikult oma kohale tagasi viia ja kui te sellelt ringilt tagasi jõuate, on „kõvale mehele“ hetk tagasi tavaliselt just helistatud ja ta on pidanud ootamatult kiiresti koju minema .

Huvitaval kombel pole ma kummaski seltskonnas rohkem kunagi kohanud ühtegi meest, kes sooviks minu juuresolekult  mööduvate naiste figuure kommenteerida …

Seega võib peeglitel kaalulangetuses olla ootamatu efekt!  Kui teil endal või teie sõbrannal on veidike ülekaalu, tasub alati proovida  kas mõni neist soovib seinalt maha tulla ja on valmis teiega vajadusel liituma !

Kallistamiseni.