Menu Close

Blogi

Kas inimesed, keda huvitab vaid see, palju me kaalume, peaksid kuuluma meie ellu?

 

Ma armastan väga loomi ja mul on neid kodus palju.  Ma tean täpselt, kes liputab minu kojutuleku pärast rõõmust saba küljest ja kes neist karjub näugudes minu peale ligi kümme minutit, et ma ikka piisavalt kiiresti ei tulnud. Aga ma pole kunagi märganud, et nad sooviksid meie taaskohtumisel kommenteerida minu kehakaalu või riietust.

Inimestega on hoopis teine lugu. Nemad suudavad mind sageli vägagi üllatada ja kahjuks mitte positiivses mõttes. Kuigi ma üritan olla  pigem asjade jälgija, siis vahel ikka midagi kihvatab minu sees ja ma pean vajalikuks  sekkuda.

Täna Tartus kaubanduskeskusesse sisenedes, nägin pealt kahe vanemaealise naise kohtumist.

Naine, kes keskusest väljus, jõudis juba naeratades rõõmu tunda toreda kohtumise üle, kuna polevat teist aastaid näinud. Naisel, kes sisenes, ei paistnud rõõmu kusagilt. Ma ei kuulnud isegi, et ta oleks vaevunud teretama. Tal oli ütlemiseks ainult üks lause : „ Issand, kui  paksuks sa oled läinud, kole kohe vaadata“!!

Olete te märganud, et kui soovitakse teisele halvast öelda, siis tehakse seda ikka võimalikult kõva häälega? Ja kas te olete tähele pannud, kui hästi maaalune parkla sealjuures kõlab?

Seda lauset kuulsid ilmselgelt kõik läheduses oleva inimesed. Ka need, kes parajasti kotte autosse tõstsid, pöördusid ringi naist silmitsema. Kusjuures oli uksel seisev, nüüd juba näost tulipunane naine, ilmselgelt normkaalus, mitte ülekaaluline.

Ka mina oskan oma hääle parklas vajadusel selgeks ja kõlavaks teha!

Ühel ukselseisjatest hakkas paraku nüüd poodi sisenemisega ootamatult väga kiire ja see andis mulle võimaluse teisele naisele öelda, et ta on väga kena ja ei peaks suhtlema inimestega, keda huvitab vaid tema kehakaal.

Mina ise olen teinud valiku, et sellised inimesed minu ellu ei kuulu. Inimestel, keda ei huvita minu juures mitte miski peale selle, kui palju ma nüüd siis täpselt kaalun, ei ole minu elus kohta. Samuti pole minu elus kohta inimestel, kes ootamatult tänaval uurivad, kellega koos ma magan. Vahel kohtan ma ka selliseid!

Igaüks meist saab ise teha valiku, milliseid inimesi ta oma ellu lubab ja lihtsalt rõõmustada ootamatute kohtumise üle.

Kuna juba paari nädala pärast toimub Haldjakalli järgmine jututuba, mis sellel korral on just kehakaaluteemaline, siis järgmises postituses kirjutan sellest, kui hästi mõjuvad seina pealt kergesti eemalduvad wc peeglid, mürgipritsiga inimeste kiireks eemaldamiseks ülekaaluliste seltskonnast.

Kallistamiseni.