Menu Close

Blogi

Milliseid tundeid me endas peidame?

Millised tunded võivad olla peidetud nende inimeste sisse, kes ei suuda näiteks leida partnerit?

Millised tunded võivad peituda nende inimeste sees, kes ei suuda mitte kuidagi alandada oma kehakaalu?

Mina seda ei tea ja võib-olla ei tea nemad isegi.

Mina saan rääkida ainult sellest tundest, mis täiesti ootamatult, vallandus kallistamise teraapias minu enese seest ja kuidas ma üllatuslikult taipasin, kuidas see peidetud tunne on mõjutanud kogu minu elu.

Enamus teraapiaid nõuab oma tunnete mõistmist ja nende väljaütlemist. Läbi selle protsessi saab sind häirivad tunded vabaks lasta. Aga minu arust pole mitte kõik inimesed selles osavad.

Mõni inimene ei suuda välja selgitada, mida ta tunneb ja väga paljud ei suuda seda sõnadega väljendada.  Ning mõnikord me lihtsalt ei tea, et meie sees on peidus mõni tunne, mis mõjutab meie elu ja paneb meid pidevalt tegema kummalisi otsuseid.

Mulle, kes ma endast enamasti ei räägi, sobis kallistamise teraapia väga hästi.  Selles teraapias ei pea sa midagi väljendama ega sõnastama, sa saad lihtsalt olla turvalises kallistuses. Ja kui sa hiljem kodus avastad, et sinu seest kerkivad ülesse ootamatud tunded, võid sa järgmisel korral need lihtsalt terapeudile välja rääkida.

Minu enda seest kerkis ülesse kolmekümneaastatagune lein. Lein, mida ma lapsena ei saanud läbi elada, sest lihtsalt polnud mitte ühtegi inimest, kes oleks soovinud mind kuulata.

Ootamatult  taipasin, kuidas ma olen seda leina terve elu kaasas kandnud ja teinud selle põhjal oma elu puudutavaid valikuid ja otsuseid.

Järgmisel teraapiakorral sain need tunded terapeudile välja rääkida ja minu keha ja hing said hakata aastatepikkusest leinatundest lõpuks ometi tervenema.

Millised tunded on jäänud peitu sinu sisse?